Instagram yeni özellik

Instagram DM için Yeni Özellik Geldi!

Kullanıcısı 700 milyondan fazla olan dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, büyüme ivmesini devam ettirmek ve kullanıcılarına daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunmak için her geçen gün farklı bir özellik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Instagram bugün, iOS ve Android uygulamalarında DM karışıklığını giderecek olan yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu. Kullanıcılar kendi fotoğraflarına, videolarına veya DM’lerine gönderilen fotoğraflara, videolara ve yeniden paylaşılan yayınlara zaten cevap verebilir, yeni gelecek özellik ile cevap verdikleri gönderilerin bir çıkartması otomatik olarak cevaplarında görünecek.

Yeni özellik neleri değiştirecek?

Instagram, hikayelerin Direct üzerinden paylaşma özelliğini kullanıma sunuldu. Artık kullanıcılar bir hikayeyi, sağ alt köşedeki Direct simgesine tıklayarak arkadaşlarına veya gruplara doğrudan gönderebilecekler.

Instagram’ın Hikayeler özelliği geçen yıl kullanıma sunulmuştu. Başkalarının hikayelerinin Direct üzerinden paylaşılmasını sağlayan bu özellikle beraber Instagram bu çok tutan uygulamasını iyice genişletmek oldu.

Hikayeler normalde Instagram’a yüklendikten 24 saat sonra Direct üzerindeki mesajlaşmadan da kayboluyor. Hikayelerinin başkaları tarafından Direct’te paylaşılmasını istemeyen insanlar hikaye ayarlarından bu seçeneği kapatabiliyor. Ayrıca hesabı gizli olanlar için Direct üzerinden paylaşılan hikayeler, diğer paylaşımlarda olduğu gibi yalnızca takipçileri tarafından görüntülenebiliyor.

Aynı zamanda DM üzerinden çıkartmalarınızı gönderinizin üzerinde istediğiniz yere yerleştirebilir, üzerinde doodle yapabilir veya ekstra çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Instagram üzerinden birisine bir şeyler gönderdiğini unutan kişiler için, özellikle geri gelen yanıt birkaç saat sonra ise bu özellik hatırlatıcı olmak konusunda yardımcı olabilir.

Leave a comment