Instagram Direct’e Kaybolan Fotoğraflar Özelliği Geldi

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, özel mesajlaşma hizmetinde bir takım yeniliklere gitti.

Facebook Snapchat’i kopyalamaya devam ediyor. Kendi kendine kaybolan fotoğrafları şimdi de Instagram’ın mesajlaşma işlevi Instagram Direct’e taşıdı.

Bu özellik ile Instagram’ın mesaj bölümünden istediğiniz kişiye tıpkı Snapchat’teki gibi kaybolan fotoğraflar yollayabileceksiniz. Sadece fotoğraf değil video yollamanız da mümkün. Fotoğraf veya videolar kişiye belirli bir süre gösteriliyor ve bu sürenin ardından alıcı daha sonra mesaja erişemiyor. Çok tanıdık geldi değil mi? 🙂

Yeni gelen özelliğin, Snapchat Stories’ten pekte farklı bir yanı yok. Çok benzeyen bir işleve sahip ve takipçilerinizle kendiliğinden kaybolan hikayeler paylaşmanız artık Instagram Direct sayesinde de mümkün oldu.

Yeni işleve ulaşmak için Instagram’ı güncelledikten sonra Instagram Direct gelen kutusundaki yeni kamera simgesine dokunabilirsiniz. Fotoğraf veya video gönderdiğinizde başarıyla gönderilip gönderilmediğini ve görüntülendiğini kontrol edebiliyorsunuz. Mesajınız sadece bir kez oynatılabiliyor ve eğer ekran görüntüsü alınırsa, bununla ilgili bir uyarı alıyorsunuz.

Yeni özellik, Instagram 10.16 güncellemesiyle tüm iOS ve Android destekli Instagram kullanıcılarına sunulmaya başlandı.