İlgi çekici reklam ve slogan

İlgi Çekici Reklam ve Slogan Tasarlamak

Reklamların çoğu kurumunuz ve ürünleriniz hakkında farkındalık yaratmakla ilgilidir. Hedefiniz insanların sizi hatırlaması veya sizin hakkınızda daha çok şey öğrenmesidir. Bunun istisnası, posta yoluyla ürününüzü satmak için reklam kullanmaktır.

Ürününüzün reklamını basın, televizyon ve radyo gibi farklı medya araçlarıyla yapabilirisiniz. Poster, el ilanları, föy ve internet sitelerinde ilanlar kullanabilirsiniz. Ne yazık ki günümüzde insanlar çok fazla reklam bombardımanına tutuluyor. Bir günde karşınıza kaç tane reklam çıkıyor veya kaçını hatırlıyorsunuz? Bu bilgi ve mesaj kalabalığında öne çıkmak istiyorsanız gerçekten akılda kalan bir şey yaratmak zorundasınız.

Özellikle poster kullanımında halkın dikkatini çekmek için bir saniyeden az zamanınız olduğu olduğu göz önünde bulunduğunda en iyi yolun slogan olduğu ortaya çıkar. En iyi sloganlar ya bir tür “buldum!” anında gelir ya da iş arkadaşlarınızla girdiğiniz bir beyin fırtınasında keşfedilir.

Çarpıcı olsun

Sizi rakiplerinizden ayıran ve insanların aklından çıkmayacak bir şey bulun. Nike’in “just do it” sloganlarını düşünün.

Unutulmaz olsun

İnsanların hatırlamasını sağlamanın bir yolu da sloganınıza ritim katmaktır. Aynı şekilde kafiyeli bir slogan bulmak da iyi olur.

Ne yaptığınızı söyleyin

Sloganın bir fayda belirtmesini sağlamaya çalışın. Avis’in “biz daha çok çalışıyor” demesini düşünün.

Sıradışı olsun

Sözlüklerden oluşmak zorunda değil. Bir ses, şekil veya resim olabilir. İnsanların çoğu Coca Cola şişesinin şeklini ve kullanmasa da İphone melodisini bilirler.

Duygusal olsun

İnsanları mutlu ve sıcak hissettiren, hüzünlü ve soğuk hissettirmeyen bir slogan olsun.

Hedef kitleye dokunacak her yerde olsun

Sloganlarınız size uygun tüm iletişim malzemelerine koymalısınız. Bina dışındaki tabelanıza, gönderdiğiniz her e-postaya, paketlediğiniz ürünlerinize ekleyin.

Herkesin adınızı hatırlamasını istiyorsunuz. O halde adınızı akılda kalıcı bir slogan veya sözle bağdaştırın. O zaman sizi hatırlarlar.