Google cevrimdışı arama

Google’da Çevrimdışı Arama Yapma Dönemi Başladı

Google her yeni güncellemeyle arama yapmayı çok daha kolay bir hale getiriyor. Fotoğrafla, yazıyla veya sesle arama imkanını uzun süredir sunan Google’ın mobil uygulaması artık internet olmadan arama yapabilmeyi mümkün hale getiriyor.

Google Çevrimdışı arama yapma dönemi

Google’ın mobil uygulamasına kattığı çevrimdışı arama yapabilme özelliği, internet bağlantısı olmadan arama yapabilmeyi vaadetmiyor. İnternet bağlantısı olmadan Google sunucularına bağlanmak mümkün değil. İnternet olmadan uygulamada arama yapılmak istendiğinde hata mesajıyla karşılaşılıyor, internet ortamında yeniden aramaya yapmaya kadar geçen sürede de unutuluyor.

Yeni güncelleme bu gibi durumlarda sorularınızı unutmamanızı sağlıyor. Aklınıza gelen herhangi bir şeyi internet yokken bile aratıp, aramanızı saklayabilirsiniz. Arama yapıldığında eğer internet bağlantısı yoksa bunun bilgisi veriliyor ve internet geldiği anda arama yapılarak kullanıcıya bildirim gönderiliyor.

Google’dan bir ürün yöneticisi olan Shekhar Sharad’ın konuyla alakalı yaptığı açıklamada, “Bu özelliğin veri kullanımı çok az olacak ve bataryanızı etkilemeyecek. Bekleyen aramalar, Google uygulamasını kendi içinde, Aramaları Yönet menüsünde bulunacak.” dedi.