Google Aramalarda Fiyat Takibi

Google, Uçuş, Seyahat ve Otel Aramalarına Fiyat Takibi ve İndirimler Ekliyor

Google artık uçak bileti alabileceğiniz en iyi zaman aralığını söyleyebiliyor ya da otel odalarının puanları artınca size haber verebiliyor. Fiyat takibi özelliği, aslında seyahat odaklı hareket eden Kayak ya da Hopper’dan farklı değil. Ancak Google bu özelliklerin daha geniş bir kitleye yayılmasını sağlıyor diyebiliriz.

Google Flights tarafında ise şirket machine learning teknolojisinden faydalanıyor. Tarihsel olarak fiyat verilerini analiz eden teknoloji size uygun fiyatta bilet alabileceğiniz zaman aralıklarını bildiriyor. Uygulamaya bir istikamet yazdığınızda da “Fiyatlar daha aşağı düşmeyecek” ya da “Fiyatlar normalden daha az.” gibi ipuçlarıyla karşılaşabiliyorsunuz. Böylece uçak bileti almak konusunda bir takım tereddütleriniz de bertaraf olabiliyor. Bu öneriler arama sonuçlarının üst kısmında yayınlanıyor. Bu özellik zaman açısından pek sıkıntı yaşamayan yüksek gelir seviyesindeki seyahat severlere hitap ediyor.

Google’da artık otel aradıktan sonra odaların puanlarını, bölgedeki yoğunluk durumunu ve hatta bu yoğunluğun yerel etkinliklerle ilişkisini görebiliyorsunuz. Üstelik gelecek yılın ilk aylarında fiyat dalgalanmalarında e-posta alma özelliği de aktif olarak kullanılabilecek. Fiyat takibi özelliği mobilde küresel olarak piyasaya sürülüyor ve tüm dil seçenekleri de mevcut.

Google, indirimler konusunda da kullanıcılarına yeni seçenekler sunuyor. Google Trips üzerinden indirimli bilet ve turları kullanıcıların ilgisine sunan Google, böylece uygulama deneyimini kişiselleştirme konusunda yeni bir adım daha atmış oluyor.