Google SSL Geçmemizi İstiyor

Google SSL’e Geçmemizi İstiyor!

Google Search Console bugün  web yöneticilerine HTTPS ile alakalı bir e-posta gönderdi. HTTPS kullanmayan Web sitelerini  Ekim 2017 tarihinden itibaren Google Chrome üzerinde “Güvenli Değil” şeklinde göstereceğini duyurdu. Söz konusu uyarı, HTTP üzerinden sunulan tüm sayfaların “güvenli değil” olarak işaretlenmesi anlamına geliyor. Çoğu firma veya web yöneticisi SSL geçişini istese de planlı yapılmadığı taktirde SEO açısından zarar göreceklerinin farkındalar ama bu süreci bazı kurallara uyarak yaptığınızda yada uzman bir destek aldığınızda problemsiz atlatmanız mümkün, hatta ilerisi için web sitenize büyük faydası olacaktır.

Bugün Google tarafından dünya genelinde milyonlarca web sitesi sahibine ya da yöneticisine sitelerinin Search Console hesapları aracılığıyla yollanan e-postanın içeriği aşağıdaki şekilde:

“Chrome, http://www.siteadresi.com web sitesi üzerinde güvenlik uyarıları gösterecektir. Ekim 2017’den itibaren, kullanıcılar HTTP üzerinden sunulan sayfalardaki formlara metin girdiğinde Chrome (sürüm 62), “GÜVENLİ DEĞİL” uyarısı gösterecektir. Aynı uyarı, Gizli modda açılan tüm HTTP sayfalarında da gösterilecektir.”

 

Leave a comment