Google cevrimdışı arama

Google, Restoranlardaki Bekleme Sürelerini Gösterecek

Google, kısa bir süre içinde arama motorunda ve Haritalar uygulamasında yeni bir güncelleme yaparak restoranlardaki bekleme sürelerini gösterecek ve böylece insanlar, yemek planlarını buna göre yapabilecekler. Bu özelliğin dünya çapında yaklaşık 1 milyon restoranı kapsayacağı belirtiliyor.

Yakında gelecek olan güncelleme sonrasında yapmanız gereken tek şey restoranın ismini yazıp ne kadar bekleyeceğinizi öğrenmek. Gerçek zamanlı olarak sunulan veriler size anlık bilgi vermekle kalmayacak aynı zamanda da ileri bir tarih için rezervasyon yapacabileceksiniz. Ayrıca, depoladığı veriler ile size o tarihte beklemeniz gereken süreyi de söyleyecek. Grafik şeklinde sunulan verilerde tahmini geleceğiniz saate dokunarak süreyi öğrenebileceksiniz.

Ayrıca, ne kadar bekleyeceğinizin dışında insanların restoranlarda ne kadar zaman geçirdiğini gösteren biz özeti de sizlerle paylaşacak. Bunun dışında şirket, tahminlerin “anonim tarihsel veriler” üzerine kurulduğunu ve müze gibi işletmeler içinde bu bekleme sürelerini nasıl hesapladığını açıkladı.