Google Adwords

Google Reklamlardan Mesaj Uzantısını Kaldırıyor

Mesaj uzantıları, potansiyel müşterilerin doğrudan reklamınızdan size kısa mesaj göndermesine olanak tanımaktaydı. 

Ocak 2020’den itibaren mesaj uzantıları kullanılamayacak. Bunun yerine kullanılabilecek etkili alternatifler, potansiyel müşteri formu uzantıları ve telefon uzantıları olacak.

Potansiyel müşteri formu uzantıları, Google‘da arama yapan kullanıcıların size form aracılığı ile ulaşmasını sağlamaktadır.Müşteriler reklam verenlere bilgilerini bırakıp geri dönüş beklemektedir.

Sadece arama ağı kampanyalarında kullanılabilen potansiyel müşteri formu uzantıları, kampanyaya bağlı olan teklif ve hedefleme seçeneklerine göre çalışmaktadır.

Potansiyel müşteri formu uzantılarında  ücretlendirme reklama tıklandığında alınan ücret ile aynı olmaktadır.

Performans ölçümü için raporlardan tıklama ve dönüşüm türüne göre bölümlere ayırarak tıklama ve dönüşüm performansınızı görebilirsiniz.

Potansiyel müşteri formu uzantısını kullanabilmek için öncelikle kullanım koşullarını kabul etmeniz beklenmektedir. Harekete geçirici bir mesaj ve uzantı metniniz, müşterilerin uzantıya tıklamadan önce reklam metninde gördükleri alan olmaktadır. Sonrasında form uzantısına tıklandığında başlık, işletme adı, açıklama ve almak istediğiniz bilgilerden oluşan sorular müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

 

Leave a comment