Google Reklam Ürünlerinde Büyük Değişime Gidiyor

Çağın değişimine ayak uyduran Google, DoubleClick ve AdWords markalarını kullanmayı bırakacağını açıklayarak en büyük gelir kaynağı olan reklam biriminde önemli bir stratejik değişim gerçekleştireceğini söyledi. Şirket yaptığı değişiklikle reklam verenler ve reklam satıcıları için giriş noktalarından yararlanmayı kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Google AdWords Google Ads oluyor

Google Ads, Google.com ve diğer Google ürünleri, iş ortaklarının siteleri ve uygulamalar üzerinde sunulan tüm reklam yetilerini kapsıyor. Bir soruya yanıt aramadan YouTube üzerinde video seyretmeye, Google Maps ile bir yeri keşfetmekten Google Play’de uygulamaları taramaya pek çok noktada reklamverenler Google Ads sayesinde tüketicileriyle bağlantı kuruyor.

Küçük işletmeler için sunulan yeni kampanya tipi bu işletmelerin online reklam dünyasına girişini kolaylaştırıyor. Google Ads’ın öğrenen teknolojisini küçük işletmelerin hizmetine sunarak kısa ve kolay yoldan sonuç görmelerine yardımcı oluyor. 10 Temmuz’da daha fazla kampanya tipi Google Marketing Live üzerinde duyurulacak.

DoubleClick ve Google Analytics 360 Suite Birleşiyor

DoubleClick reklamveren ürünleri ve Google Analytics 360 Suite bir marka altında bir araya Google Marketing Platform’u oluşturuyor. Bu platform sayesinde pazarlamcıların dijital medya satın alma, ölçümleme ve optimizasyonu tek yerden yapmaları sağlanıyor.

Bu platformun bir parçası olarak sunulan Display & Video 360 ise DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio ve Audience Center’dan özellikler sunarak yaratıcıların, ajans ve medya çalışanlarının iş birliği yapabilmesini ve tek bir merkez üzerinden reklam kampanyalarını A’dan Z’ye uygulayabilmelerini sağlıyor.

Yayıncılar İçin Google Ad Manager

Yayıncıların içerik üzerinden para kazanmasının yolları da değişti. Artık daha farklı ekran üzerinden içeriğe ulaşan insanlar nedeniyle yayıncılar da işlerini daha verimli ve kolay şekilde yönetmeye ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle DoubleClick for Publishers ve DoubleClick Ad Exchange de yeni bir isim altında bir programlama platformu altında araya getirildi: Google Ad Manager.