Google Play En Çok İndirilen Ürünler

Google Play’de, 2017 4. Çeyrekte Uygulama İndirme Sayısı 19 Milyarı Geçti

Google Play Store uygulama indirmede yeni bir rekora imza attı. Google Play Store’da uygulama indirme sayısı 2017’nin dördüncü çeyreğinde 19 milyarı geçti.

Araştırma şirketi App Annie’nin hazırladığı rapora göre Google Play’in bu başarısı 2017 yılına % 20’lik bir büyüme sağladı ve toplam gelirini 17 milyar doların üstüne çıkardı. Bu arada 19 milyarı geçen indirme sayısının sadece yeni yüklemeleri kapsadığını, yeniden yüklemelerin ve uygulama güncellemelerinin içinde yer almadığı bilgisini de paylaşalım.

Rapora göre, bu rekor ile birlikte Google Play Store’daki uygulama indirme işlemi aynı dönemde rakibi iOS App Store’dakinden %145 daha fazla. Öte yandan Hindistan, Endonezya ve Brezilya, bu uygulamaların toplam indirme sayısında Google Play’in büyümesine  hatırı sayılır bir katkı sağladı.

Rakamlar Google Play Store’un toplam indirme sayısında iOS App Store üzerinde görkemli bir üstünlük sağlasa da,  Apple’ın mağazası dördüncü çeyrekte çok daha fazla gelir elde etti.

iOS App Store için dünya genelinde toplam tüketici harcaması, 4. çeyrekte 11,5 milyar doları aştı. Bu, Google Play Store gelirinin yüzde 95’inden fazlasına tekabül ediyor.

Leave a comment