Google Hangouts SMS Özelliği Kaldırılıyor

Google Hangouts’tan Apple CallKit Desteği

Google, mesajlaşma ve sesli arama uygulaması Hangouts’ta bundan böyle Apple CallKit desteğini de sunuyor. VoIP servislerinin iPhone’un dahili numara çevirme ve telefon uygulamasında arama yapma ve cevaplamasını sağlayan iOS 10 özelliği sayesinde kullanıcıları daha iyi bir Google Hangouts deneyimi bekliyor.

Arkadaşlarınıza mesaj göndermenize, ücretsiz görüntülü veya sesli görüşmeler başlatmanıza olanak sağlayan Google Hangouts uygulamasının kullanıcıları artık sistem tarafından sağlanan telefon uygulamasını kullanarak gelen sesli aramaları alabilecek ve giden sesli aramalar da yapabilecekler. Ayrıca giden sesli aramalar için kullanıcılar, telefon uygulamasının rehberinde, hızlı aramalarında ve son aramalarında Hangouts uygulamasını seçebilecekler. Bu özelliği etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak içinse Ayarlar’dan Kilit ekranından cevapla seçeneğini açmanız veya kapatmanız yeterli.

Bu öne çıkan özelliğin yanı sıra Hangouts sürüm 16.0.0’da önizlemede fotoğrafı sıkıştırarak yakınlaştırma özeliğinin ve görüntülü görüşme kilitlenmelerinin düzeltildiğinin altı çiziliyor.

Leave a comment