Google Hangouts Meet

Google Hangouts Meet İş Dünyasını Hedefliyor

Google, bekleneni veremedi deniler hangouts’u bırakmak yerine farklı bir konuma yerleştirmek adına adım attı. ‘Meet by Google Hangouts’ adlı video konferans servisini başlattı. Şirketin Hangouts’ı daha iş dünyası odaklı hizmet haline getirme niyetinde olduğu bilinse de, arama devi ilk kez bu yönde bir hamle yapmış durumda.
G Suite’in bir parçası olacak “Meet by Google Hangouts” hizmetinin şu an için Android ve iOS uygulaması mevcut değil. Aslında iOS uygulaması App Store’da yayınlanmıştı ancak Google kısa bir süre önce henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü geri çekti. Hizmetin web versiyonu meet.google.com adresinde mevcut durumda ve sadece Google Chrome üzerinden erişilebiliyor.
Arama devinin yeni hizmeti, kurumsal kullanıcıların çevrimiçi platform aracılığıyla toplantılar yapmasını ve bilgi paylaşımında bulunmasına olanak tanıyacak. Google’ın henüz Meet by Google Hangouts servisini resmi olarak duyurmadığını belirtelim. Şirketin hizmeti kısa süre içerisinde resmi olarak tanıtarak Android ve iOS uygulamalarını kullanıma sunması bekleniyor.