Google Fotoğraflar

Google Fotoğraflar’a Beğeni ve Favori Özellikleri Geldi

Google Fotoğraflar, yeni özellikler ekleyerek kullanıcıları platforma daha fazla çekmek istiyor. Google, beğeni ve favori özelliğini Google Fotoğraflara geldiğini duyurdu.

Yıldız şeklinde kullanılacak olan “favoriler” özelliği, aynı zamanda “sık kullanılanlar” olarak da kullanılacak. Galeride dolaşırken istediğiniz bir fotoğraf için sağ üst köşede bulunan yıldıza tıkladığınızda otomatik olarak “favoriler” klasörü oluşturulmaya başlanacak.

Favori (yıldız) butonu, sadece kendi kütüphanenizdeki fotoğraflar için aktif olacak, böylece favori olarak tek bir öğeyi işaretleyebilmenizi sağlayacak, bu da yeni bir fotoğraf albümünün otomatik olarak en sevdiğiniz fotoğraflardan oluşmasının önünü açacak. Bu özelliğin, Apple’ın ve daha önce Google’ın Picasa’sı da dahil olmak üzere, diğer çoğu fotoğraf hizmetinin sunduğu bir özellik olduğunu da belirtelim.

Fotoğraflar için bir diğer özellik ise kalp butonuna sahip “beğeni” özelliği oldu. Bu özellik, yalnızca ailenizin ya da arkadaşlarının sizinle paylaştığı fotoğraflar için aktif olacak. Yani biri sizinle fotoğrafını paylaştıysa kalp butonuna tıklayarak onu beğenebileceksiniz. Belirtmekte fayda var, beğeni özelliğiyle paylaşılan bir albümü de beğenebilir; ancak sizinle paylaşılmayan fotoğraf veya albümleri beğenemezsiniz.