Google Drive Nedir Nasıl Kullanılır

Google Drive Kullanıcı Arayüzü Güncellendi!

Google‘ın depolama servisi olan Google Drive kullanıcı arayüzü olarak yeni güncellemelerini kullanıcıya sundu. Şirketin resmi blog hesabından yapılan açıklamada “Google Drive’ın görünümü ve hissiyatında bazı güncellemeler yapıyoruz. İşlevde değişiklik yok, ancak bazı simgeler ve düğmeler taşındı ve Google’ın en yeni materyal tasarım ilkeleriyle uyumlu bir dizi görsel düzenleme geliştirildi. Bu yeni arayüzü, Drive kullanıcıları için duyarlı ve verimli bir deneyim oluşturmak ve yakın zamanda yeniden tasarlanmış Gmail gibi diğer G Suite ürünleriyle uyumlu olmak için oluşturduk.” denildi.

Google güncelleme takvimine göre iki hafta içerisinde güncellenecek bu hizmette iş akışları ve fonksiyonellik bakımından herhangi bir yenilik bulunmuyor. Tamamen kullanıcı arayüzü bakımından değişiklikler içeriyor. Google, Gmail servisindeki gibi kullanıcı dostu bir arayüz tercihine gitmiş olarak görünüyor.

Göze çarpan değişikliklerde gri renge sahip arkaplan tamamen beyaz olarak değiştirilmiş durumda. Aynı zamanda ikonların boyutları daha küçültülmüş ve yumuşatılmış olarak görünmekte. Arama ekranı, butonlar ve kendinize ait logonun sayfa üzerindeki yerleşiminde de değişikliğe gidilmiş görünüyor.