Google Adwords Fiziki Konumları

Google AdWords Yeni Alışveriş Özellikleri

Google, SMX Advanced’te Google Alışveriş için ürün geliştiren Surojit Chatterjee ile yaptığı açılış konuşmasında perakendeciler ve marka üreticileri için birçok yeni reklam özelliğini duyurdu. Google, fiziksel konumları, yeni yerel katalog reklamlarını, yeni bir yerel feed ortaklık programını ve AdWords raporlarında fiyat karşılaştırmalarını vurgulamanın yeni yollarını duyurdu.

Google Alışveriş’in ürün müdürü Surojit Chatterjee‘in yeni hizmete ilişkin yazdığı bir blog gönderisinde alışveriş yapanların yaklaşık yüzde 80’i, aradıkları şeyi bulabileceklerini bildikleri takdirde bir mağazayı ziyaret edecekler. En azından mağazaya gidip aradıkları ürünü bulamadıkları zaman hayal kırıklığına uğramayacaklar.

Google ayrıca, Mart ayında başlatılan ve kullanıcıların Google uygulamalarındaki arama, asistan veya sesli sorgulardan doğrudan ürün satın alabilmeleri için başlattığı bir program olan Alışveriş İşlemleri ile ilgili bir güncellemeyi de aktif etti. Şirket, bugün 70’den fazla perakendecinin programla canlı olduğunu, bunun da bir reklam birimi olarak satıldığını ve daha temel alışveriş reklamlarına bağlı olarak çalıştığını söylüyor.

Fiziksel Konumları Vurgulamak

Google Adwords Fiziki Konumları

Yerel Katalog Reklamları

AdWords Raporlarında Fiyat Karşılaştırmaları