Fortnite’ın Android Sürümü Rekora Koşuyor!

Son dönemde mobil oyun denilince ilk akla gelen yapımlardan olan ve gerek oyuncu sayısı, gerek ise elde ettiği gelir ile rekorlar kıran Fortnite’ın Galaxy Note 9‘un tanıtılması ile Android cihazlarla buluştuğu artık herkes tarafından biliniyor.

Şu anda Samsung’un birçok akıllı telefonuna Galaxy Apps‘den kurulabilen, diğer uyumlu telefonlarda ise davetiye talep ederek oynanabilen oyun beta sürecinde olmasına ve Google Play Store’da yer almamasına rağmen büyük ilgi görüyor.

Şirketin internet sitesinde yeni bir blog yazısı yayınlandı. Bu kapsamda Android için Fortnite’ın yayınlanmasından tam üç hafta sonra 23 milyon oyuncuya ulaşıldığı açıklandı. Bunun yanı sıra oyunun APK dosyasının 15 milyondan fazla indirildiği belirtildi. Bu rakamlar oyun için oldukça iyi seviyede.

Zira, tam sürümü yayınlanmayan oyun Google Play Store’da yok. Bunların yanı sıra Epic Games, Google Play ve internet sitelerinde yer alan, kötü amaçlı kişilerin hazırladığı sahte Fortnite APK‘ları ile mücadele ettiğini vurguladı.