Facebook’ta Anneler Günü Özel Kartlar, Çerçeveler ve Çıkartmalarla Kutlandı

Anneler Günü, 2016 yılında 105 milyon paylaşım ile tek gün içerisinde diğer konulardan daha fazla paylaşımı getiren başlık olmuştu. İnsanlar, teşekkür etmek ve şükranlarını dile getirmek için Facebook üzerinden 850 milyon fotoğraf ve video paylaşmıştı.

Bu yıl da 14 Mayıs Pazar günü dünyanın dört bir yanından insan Anneler Günü’nü Facebook’ta kutladı. Facebook, Anneler Günü’ne özel olarak aşağıdaki özellikleri sundu:

  • Kişiselleştirilmiş Kart: Haber Akışı’nda beliren Facebook mesajı, insanları Anneler Günü’nü kutlamak için kart paylaşmaya çağırdı. İnsanlar, kartları fotoğraf ekleyip kişiselleştirerek Anneler Günü’nün kendileri için anlamını paylaşma fırsatını yakaladı.
  • Instagram Hikayeleri için Etiketler: Instagram kullananlar ise kameralarını açıp, fotoğraf veya video çektiklerinde üzerine ekleyebilecekleri, Anneler Günü’ne özel hazırlanmış etiketlerle karşılaştılar.
  • Renklendirilmiş fotoğraflar: Facebook Kamera’da Anneler Günü temalı maske ve çerçeveler yer aldı.
  • Özel Efektler: Anneler Günü’nde “Minnettar” ifadesini kullananlar, ifade bıraktıkları paylaşımı saran çiçekler gördüler.