Facebook hikayeler özelliği geliyor

Snapchat’teki Hikayeler Özelliği Facebook’a Geliyor!

Facebook, Snapchat’i taklit etme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Öncelikle Instagram’a Snapchat özellikleri getirdi. Şimdi ise sıra Facebook’un kendisine geldi.

Bu özelliği Facebook, Ağustos ayında Instagram kullanıcılarıyla buluşturmuştu. Ve kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor ve kullanılıyor.

Facebook Hikayeleri şuan test aşamasında ve şuan İrlanda’da kullanılabiliyor. İrlanda’daki Facebook iOS ve Android uygulamalarını kullananlar tarafından test ediliyor.

Facebook Hikayeler Özelliği Geliyor

Tıpkı Snapchat gibi işleyen uygulamada; kullanıcılar yüzlerine filtreler yerleştirebiliyor veya fotoğraflara ve videolara görsel, coğrafi konum tabanlı etiketler ekleyebiliyorlar. Hatta ismi bile o kadar yaratıcı değil ki!  “ Facebook Hikayeleri” Facebook Hikayeler, yüzünüzü tarayarak uygun AR modunu uygulayabilecek. Kullanıcılar bu hikayelere mesaj atabilecekler. Direct olarak belirlenen bu özellik, Facebook Messenger’dan tamamen ayrı bir kullanım sunacak.

Fotoğraflar ve Videolar sadece arkadaşlarımız ile paylaşılabilecek. Ayrıca tıpkı Snapchat gibi bu hikayeler 24 saat sonra tamamen silinecek. Ayrıca kullanıcıların zaman tüneline düşmeyecek.

Henüz test aşamasında olan bu özellik önümüzdeki aylardan diğer ülkelere açılması bekleniyor. Bakalım Facebook Hikayeler ne zaman gelecek? Hep beraber bekleyelim, görelim.

Facebook Hikayeler ile ilgili videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz;