facebook sosyal medya yönetimi

Facebook Yeni Haber Kaynağı Sekmesi Test Ediyor!

Facebook Haber akışı için yenilik testine Android beta sürümünde başlamış durumda.

En son güncelleme ile beraber şu andaki Haber Akışı sürümü, Ana Sayfa sekmesi olarak yer almaya devam ediyor ve yeni “Keşfet” sekmesi de özellikle kullanıcıların takip etmedikleri veya beğenmedikleri sayfalardan gelen, kullanıcının ilgisini çekebileceği düşünülen fotoğraflar, videolar ve yazılardan oluşuyor. Bu sekme, Instagram’ın Ara ve Keşfet sekmesi ile benzer özellikler taşımakta.

Beğendiğiniz konular ile alakalı video ve resimlerin yanı sıra, bu yeni haber akışı sayfasında arkadaşlarınız arasında popüler olan yazılar ve görüntüler de yer almakta. Ayrıca videoların üzerinde arkadaşlarınızın kaçının o videoyu izlediği de takip edilmekte.

Keşfet sekmesi, kullanıcıların henüz beğenmedikleri yada takip etmedikleri sayfalar ile karşılaşmaları için yeni bir yol gibi gözükmekte. Ayrıca bu sekme, Facebook’un kullanıcıları daha fazla video izlemeye doğru itişinin de bir örneği olmakta ve sekmenin, bir miktar Twitter gibi hissettirdiği de söylenebilir. Şimdilik bu sekme sadece kullanıcılar için bir öneri kaynağı olarak görev almakta ancak ilerleyen zamanlarda daha az kişiselleştirilmiş içeriklerin gözükebileceği bir yer olabilir ve Facebook’un Haber Akışının giderek daha fazla eleştiri aldığı filtre sorununa bir çözüm olabilir.