Facebook Sayfanızı Düzenlemek için İpuçları

Facebook Sayfanızı Düzenlemek için İpuçları

Aşağıda Facebook sayfanızı düzenlemek adına birkaç  ipucu verdik.

  • Hakkınızda bölümünü doğru şekilde doldurdunuz mu? Bu kısma şirketin web sayfasını, açıklamalarını adres bilgilerini, açılış kapanış saatlerini eklemeyi unutmayın.
  • Markanızı, İşinizi veya o anda aktif olan kampanyanızı en iyi şekilde yansıtacak bir kapak fotoğrafı eklemeyi unutmayın. Kapak fotoğrafı sayfanıza gelenleri ilk karşılan görsel.
  • Profil fotoğrafınız markanızı doğru temsil ediyor mu? Unutmayın içeriklerinizin çok büyük bölümü sayfanızda değil, takipçilerinizin anasayfasında görüntülenecek başka bir deyişle takipçilerinizin en çok göreceği görsel profil fotoğrafınızın küçük hali olacaktır.
  • Sayfanızın konuşulma oranını sürekli takip edin. Bu oranın düşüşü etkileşim konusunda bir sorun olduğunu gösterir.
  • Markanıza ve işinize özgü içerikler yaratabiliyor musunuz? Takipçilerinizin başka yerde bulamayacakları size özgü içerikler sunmanız takip edilmeniz içim önemli bir motivasyon sağlayacaktır.
  • Takipçilerinizle iletişim kuruyor musunuz? Eğer onların sizin içeriklerinize tepki vermelerini istiyorsanız, siz de onları görmemezlik edemezsiniz. Size gelen sorulara geç kalmadan yanıt vermek veya daha basit olarak yorumları beğenmek bile etkileşim için faydalı olacaktır.
  • Yönetici panelinde istatistikler etkin şekilde kullanıyor musunuz? Bu alanda çok değerli verilere ulaşmanız mümkün. Beğenen kitleniz, sizinle etkileşimde bulunan kitle gerçekten hedef kitleniz mi? Hangi içerikleriniz daha başarılı oluyor?

Yukarıda yer alan maddelerin hepsini özen göstererek Facebook işletme sayfanıza uygulayın. İnteraktif bir ortamda hem profesyonel, hem sıcak görünmek zor bir iştir. Eğer bunu başarırsanız sosyal medyadan fayda sağlamaya başlarsınız.

Leave a comment