Facebook Mobil Uygulamaları Artık 360 Derece Fotoğraf Çekebiliyor

Facebook herkesin seveceği çok güzel bir özellik ile karşımızda! Bugünden itibaren kullanıma sunulan özellikle beraber Facebook uygulamasının içinden 360 derece fotoğraflar çekilebilecek.

Hem IOS hem de Android kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecek. Facebook’ta bugüne kadar 70 milyondan fazla 360 derece fotoğrafın yüklendi. Ve sonunda Facebook bu özelliği kendi uygulamasından yüklenmesine izin verecek. Daha önce kullanıcıların 360 derece fotoğraf çekebilmesi için Facebook mobil uygulamasından çıkış yapıp, bir kamera uygulamasını açması ve görüntüleri panorama modunda çekmesi gerekiyordu. Çekim yaptıktan sonra ise tekrar uygulamayı açarak görüntüyü yüklemesi gerekiyordu. Ama artık kullanıcılar bunlarla uğraşmak zorunda kalmayacak. Çünkü, Facebook 360 derece fotoğraf çekebilmeye imkan tanıdı.

Kullanıcılar kolay bir şekilde uygulamadan 360 derece görüntüler çekecek ve anında Zaman Tüneli, albümler ya da Gruplar üzerinden paylaşabilecekler. Uygulama içinden 360 derece fotoğraf çekebilmek için yapılması gereken tek şey Haber Kaynağı’nın en üst kısmına gitmek ve 360 Fotoğraf butonuna dokunmak. Sonrasında ekranda beliren grafiği merkezde tutarak kullanıcılar kendi etraflarında yavaş biçimde bir tur atarak 360 derece görüntüler çekebilecek. Sonra fotoğraf için başlangıç noktası seçip fotoğraflar istenilen şekilde paylaşılabilecek.

Leave a comment