Facebook Messenger Snapchat Özelliğini Kendine Uyarladı

Snapchat’ın birçok özelliğini kopyalayan ve kopyalamaya devam eden Facebook Messenger’a geçtiğimiz günlerde whatsapp’a eklediği stories özelliğini ekledi. WhatsApp, Messenger, Instagram gibi farklı platformlara sahip olan şirket, geçtiğimiz günlerde WhatsApp’a uyarlanan Stories özelliğinin şimdi de Messenger’a geldiğini duyurdu.

Facebook Messenger Day Yayınlandı

WhatsApp’ta “Status” ismiyle kullanıma sunulan Stories, Messenger’da “Messenger Day” ismini aldı. Stories ve Status’te olduğu gibi kullanıcılarının 24 saat içerisinde kendi kendine silinen videolar ve fotoğraflar paylaşabilmesini sağlayan özellik, geçtiğimiz Ağustos ayından beri belirli ülkelerde test ediliyor. Facebook, özelliğin test aşamasının tamamlandığını ve 1 milyar Messenger kullanıcısının tamamının kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Facebook tarafından yapılan paylaşıma ve kaynaklardaki bilgilere göre Messenger Day şu an kullanılabiliyor. Ancak uygulamayı kontrol ettiğimizde Messenger Day’in henüz ülkemizde kullanıma sunulmadığını fark ettik. Özellik, WhatsApp’ın Status’ün de olduğu gibi muhtemelen birkaç gün sonra kullanılabilecek.

Kaynak:http://www.businessinsider.com/facebook-snapchat-clone-messenger-day-2017-3?utm_source=feedly&utm_medium=webfeeds