facebook messenger reklamlari

Facebook Messenger Reklam Testlerine Başladı

Facebook kullanıcıları yakın zamanda sosyal medya platformunun bir başka önemli kolu Messenger’da da reklamları görmeye başlayacak.

Facebook, reklamları Facebook Messenger’ın kullanıcı arayüzüneentegre etmeye başladı. Kurumun açıklamalarında “küçük bir test” diye nitelendirilen entegre işlemleri Avustralya ve Tayland’da başlatıldı.

Yeni uygulamayla ilgili Messenger’ın blog’unda Facebook ürün müdürü Eddie Zhang’in açıklamasına yer verildi. Zhang, kullanıcıların eğer reklamlara tıklayıp markalarla konuşma başlatmadılarsa konuşmadayken reklamları görmeyeceklerini belirtti.

Markaların uzun zamandır kendilerine Messenger platformunun müşteriye ulaşmada ne kadar büyük bir potansiyeli olduğundan bahsettiğini söyleyen Zhang, doğrudan mesajlaşmanın iş hayatı için oldukça önemli olduğunun altını çizdi.

Önümüzdeki haftalarda Avustralya ve Tayland’da yaşayan kullanıcılar uygulamayı açtıklarında belirli aralıklarla çeşitli reklamlar ile karşılaşacaklar. Facebook da test süresince kullanıcıların verdiği geri dönüşlere göre reklam alanlarını düzenleyebilecek.

Leave a comment