Facebook Messenger Yapay Zekası

Facebook, Messenger için Geliştirdiği Yapay Zekaya Yeni Özellikler Ekliyor

Facebook, Messenger’ın yapay zekasını geliştirerek kullanıcılar için daha gelişmiş bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Messenger’daki yapay zeka asistanı M, artık film seçimlerinde de yardımcı olacak.

Facebook, Messenger yapay zekası M’in yeni özelliklerini Amerika’daki kullanıcılar için hayata geçirdi. Daha basit ve keyifli bir kullanım deneyimi için Facebook artık daha kullanışlı hızlı cevaplar önerebiliyor. Karşıdaki kişinin sorusunu anlayan yapay zeka hızlı otomatik cevap vermeyi mümkün kılıyor. Bir diğer yenilik de GIF göndermeyi seven kullanıcıların ilgisini çekecek gibi. “Teşekkürler” gibi çok genel cevaplar yazdığınızda M otomatik olarak kullanabileceğiniz GIF’leri öneriyor. Daha eğlenceli cevaplar vermek mümkün oluyor.

Bir diğer etkileyici özellikse film tutkunlarına hitap ediyor. M, film planları yaptığınızda anlayabiliyor. Bir filme gitmek üzere konuştuğunuzda örneğin otomatik olarak bilet alma opsiyonu sunabiliyor. Ya da fragmanı izlemeniz için hızlı yönlendirme yapabiliyor. Fragmanı basit bir dokunuşla arkadaşlarınıza da iletebiliyorsunuz. Tabii yapay zekanın yazdığınız şeylerin farkında olması bir parça ürkütücü. Şimdilik sadece Amerika’da kullanıma sunulan bu özelliklerin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı şimdilik bilinmiyor.

Leave a comment