Facebook Messenger 1,2 Milyar Kullanıcıya Ulaştı

Facebook’un çok sevilerek kullanılan mesajlaşma uygulaması Messenger, 1.2 milyar aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Facebook bu başarısını, uygulamayı kullananlara Facebook Sayfası üzerinden teşekkür etti. 

Facebook Messenger’ın son zamanlarda 200 milyon civarında artmış olmasının en önemli sebeplerinden biri Snapchat benzeri özelliklerin de uygulamaya dahil edilmesi diyebiliriz. Özellikle son aylarda yaptığı yenilikler pek çok yeni kullanıcı kazandırdı.Grup video aramaları, etiketler, maskeler, çerçeveler, efektler ve para transferi gibi özellikler kullanıcıları kendileri çekmeyi başarmış ve mevcut kullanıcılar için de daha eğlenceli bir uygulama haline gelmiştir.

Messenger, aynı zamanda grup sohbetlerini daha eğlenceli ve çekici hale getirmek üzere bir süre önce Mentions ve İfadeler’i de kullanıma sunmuştu. Messenger Lite ile de uygulamanın daha fazla ülkede kullanılabilmesini sağlayan Messenger, yenilikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Messenger kullanıcı sayılarına baktığımız da ise; Nisan 2014’te 200 milyon, Kasım 2014’te 500 milyon, Mart 2015’te 600 milyon, Ocak 2016’da 800 milyon ve Nisan 2016’da 900 milyon kullanıcı sayısına ulaşmasının ardından Temmuz 2016’da 1 milyar kullanıcı sayısını geçmiştir. Ve son 2 yılda dünya genelinde Facebook Messenger kullanıcı sayısı tam ikiye katlandı.

Leave a comment