facebook reklamları güzelleştirmek

Facebook Marketplace Türkiye’de

Facebook üzerinden yerel ürünlerin alım ve satımını tek bir çatı altında toplayan Facebook Marketplace, 63 ülkenin ardından Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Aylık kullanıcı sayısı 700 milyonu aşan Facebook Marketplace’in Türkiye’de kullanıma sunulması ile ilgili konuşan Facebook Marketplace Ürün Yönetimi Direktörü Karandeep Anand, insanların hâlihazırda Facebook’u kendi toplulukları içinde ürün alım satımı için kullandığını bildiklerini belirterek, Marketplace ile bunu çok daha kolaylaştırdıklarını söyledi.

Türkiye’de kullanıma sunulmasının ardından aktif olduğu ülke sayısı 64’e yükselen Marketplace, Facebook üzerindeki Marketplace simgesi tıklanarak kullanılmaya başlanabiliyor. Aranan ürünün kolayca bulunabilmesi için üst kısımdaki arama sekmesinden arama gerçekleştirilebiliyor ve sonuçlarda filtreleme uygulanabiliyor. Satış yapmak için ise ürünün fotoğrafının çekilmesi, açıklama ve fiyatı ile birlikte paylaşılması yeterli oluyor. Alıcılar ve satıcılar, Facebook Messenger aracılığıyla da kolaylıkla iletişime geçebiliyor.