Facebook Live Haberleri

Facebook Live için Yayın Aracı Geliyor!

Video yapımcıları bundan böyle Facebook Live üzerinden canlı yayın yaparken oldukça işlevsel bir araca sahip olaca25k gibi gözüküyor. Facebook test etmeye başladığı web tabanlı Live Producer ile tek bir akışta birden fazla kamerayla yayının kontrol edilebilmesini sağlayacak.

İlk olarak Eylül ayında geliştiriciler tarafından Facebook kodu içinde gizlenmiş ve işlevsel olmayan bir araç keşfedilmişti. Şimdi ise bu aracın en azından bazı kullanıcılar için sunulmuş olduğu ortaya çıktı.

Birden fazla giriş ekleme, videoyu ikili, üçlü veya dörtlü görüntülemeseçeneklerinden birisini seçme ve resim içinde resim modu şu an için ortaya çıkan işlevler arasında yer alıyor. Hatta videonuza bindirme grafikler ekleyerek yayınlarınıza şıklık katabilmeniz de mümkün olacak.

Facebook Live yayınınızda daha önce birden fazla kamera ve bindirme grafik kullanabilmek için sadece API ile üçüncü parti çözümlerini kullanılabiliyordu. Bu sefer sosyal medya platformu ilk defa kendi çözümü ile karşımıza çıkıyor. Tabii ki bu da erişilebilirlik anlamında yayıncıların oldukça işine yarayacak. Bu web tabanlı aracın ne zaman herkes için sunulacağı konusundaysa şimdilik herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Leave a comment