Facebook, Hikayeler Özelliğini Tüm Sayfaların Kullanımına Açıyor

Facebook, hikayeler özelliğini tüm sayfalara açacağını duyurdu. Özellik, önümüzdeki ay boyunca markalara, haber yayıncılarına, sporculara, eğlence ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara kadar tüm sayfalara açılıyor.

Bu özelliği kullanmak için yöneticisi olduğunuz bir sayfaya gidip, “Hikaye Ekle” tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Sonrasında kişisel hesabınızda kullandığınız gibi Hikaye ekleyebileceksiniz. Instagram ya da Snapchat kullanıyorsanız, zira Facebook’un Hikayeler’ini kullanmadığınızı tahmin ediyoruz, çok rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Facebook Ürün Müdürü Amy Sun, konuyla ilgili şöyle diyor: “Topluluğumuzu uzun zamandır dinliyoruz. Kişisel hesaplarda olduğu gibi Sayfalar’da da kolay, eğlenceli ve hızla paylaşılabilecek Hikayeler’i eklemek için çalışıyoruz. Önümüzdeki ay içinde, Sayfalar da takipçileri ile hikayelerini paylaşabilecek.” Yani yakın zamanda bu özellik herkes tarafından kullanılabilecek.

Instagram Hikayeleri başlatıldıktan sadece iki ay sonra 100 milyona ulaştı. Şuan ise Instagram ve Whatsapp hikayeler özelliğini kullanan günlük 250 milyondan fazla kullanıcı var. Fakar Facebook, Facebook’taki Hikayeler için günlük bir kullanıcı metriği henüz Facebook paylaşmadı. Bakalım bu özellik ile beraber Facebook, istediği başarayı burada da yakalayacak mı.