Facebook Güncelleme

Facebook Gruplarında Soru Dönemi

Aynı düşünceye sahip insanları bir araya getiren Facebook grupları sık sık kötü niyetli üyeler tarafından grup yöneticilerine sıkıtılar yaşatabiliyorlar. Kullanıcıların ilgilendikleri konularla ilgili haberler, paylaşımda, soru/cevaplar aldıkları yerlerde bazı zamanlar gereksiz reklamlara maruz kalabiliyor.

Facebook gruplarında gizliliği koruyacak yöntemler bulunuyor. Gizli gruplar, üye olmayanlar tarafından görünmüyor. Böylece üyelere güvenli bir ortam sağlıyor. Facebook kullanıcıları gizli olmayan gruplara katılma talebinde bulunabiliyor. Fakat bu kişilerin gruba katılmaktaki asıl amacı başlangıçta anlaşılamıyor. Kimi gerçekten ilgi duyduğu için gelirken, kimileri ortamın huzurunu kaçırabiliyor. Facebook’un yeni özelliği ise gruba katılma talebi gönderenlerin asıl amacını anlamaya yardımcı oluyor.

Facebook Gruplarda Soru Dönemi

Facebook’taki grup ayarlarında artık soru ekleme özelliği de yer alıyor. Böylece grup yöneticileri katılım talebi gönderenlere üç farklı soru yöneltme hakkı elde etmiş oluyor. Örneğin reklam amacıyla bir Star Wars grubuna girmek istiyor fakat seriye dair hiçbir şey bilmiyorsanız, sorulara verdiğiniz yanıtlar sizi ele verebilir. Bu sayede grup yöneticileri katılım talebi gönderen kullanıcıları ayırt etmek için yeni bir araca sahip oluyor. Facebook’un önümüzdeki dönemlerde grupları güçlendirmek adına birçok farklı özelliği kullanıma sunması bekleniyor.