Facebook Canlı Yayınlara ‘Ekran Paylaşma’ Özelliği Geldi!

Facebook, Facebook Live özelliği için bir yenilik sundu. Bugüne kadar üçüncü parti yazılımlar kullanmanız gereken ekran paylaşımı özelliği sonunda dahili hale geldi. Bu özellik çok kullanışlı olacak ve bu özellik sayesinde canlı yayınlar daha farklı bir bakış açısı kazanmış olacak.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için sunulan bu yeni ekran paylaşımı seçeneği, Facebook Live penceresinin sağ tarafında yer alıyor ve Ekranı Paylaş yazan bir düğmeyle kullanılabiliyor. Bu düğmeye bastığınızda şimdilik Chrome ile çalışan bir uzantıyı yükleyip yüklememek istediğiniz soruluyor.

Yükleme işlemini bir kez gerçekleştirdikten sonra tüm ekranınızı mı yoksa bir uygulama penceresini paylaşmak istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Hatta belirli sekmeleri yayınlama seçeneğinin bile sunulduğunu belirtelim. Yani, Open Broadcaster Software (OBS) gibi ayarlamakla uğraşacağınız bir yazılım kullanmanız gerekmeyecek. Yine de daha fazla özelleştirilebilir seçeneği de hala bu yazılım sunmakta olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Leave a comment