etkileyici görüntülü reklam için ipuçları

Etkileyici Görüntülü Reklam için 5 Öneri

Görsel odaklı olan her şey günümüzde daha değerlidir. İnternet reklamcılığında, görüntülü (Display) reklamların çok önemli bir yeri var. İlgili hedeflemeler yapılarak kullanıcılara sunulan bu reklamlar, işletmelerin kategorisine yakın olan sitelerde, potansiyel müşterilerini yakalamaya çalışmasıyla sonuçlanıyor. Çok hızlı olan bu İnternet deryasında görsellerin dikkat çekmesi için yapılması gerekenleri aşağıda sıraladık.

Basit bir tasarım

Görsel denge çok önemlidir. Kesik, bölük pörçük olan çalışmalardan pek verim alınamıyor. Net bir bakış açısına sahip basit görseller daha iyi sonuçlar veriyor.

Görselleri İzleyicilerin Göz Hareketlerine Göre Hazırlayın

İnternette gezen kullanıcıların gözü önce hareket eden alanlara gidiyor. Reklamlarınıza abartmadan ufak animasyon, .gif katmakta fayda var.

Görsel Reklamı Yapacağınız Platformların, Reklam Politikalarını İyi Bilin

Görsel reklamlarda, yayınlayacağınız platforma göre değişen bazı kurallar vardır. Bunları bilerek hazırlamak, ilerde sizi uğraşmaktan kurtarır.

Güçlü Görseller Kullanın ve Rekabet Avantajını Ortaya Koyun

Görselinizin renk uyumu ve tasarımı profesyonel görünmek için çok önemli. Ama kullanıcıların görseli görüp beğenmesi yetmez. Bunun bir reklam çalışması olduğunu unutmadan, potansiyel müşterilere tıklaması için bir sebep vermemiz gerek.

Logo ve Ürün Faydasını Ön Plana Çıkarın

Logo ve temel mesajınızı görselin üst kısımlarında tutmakta fayda var. Kullanıcıların görseli dikkate alması için, ürünün onlara sunduğu faydayı açık ve kısa bir biçimde vurgulamamız gerek.