Dropbox Nedir? Nasıl Kullanılır?

Dropbox, Google’la İşbirliği Yapacağını Açıkladı!

Dropbox, Dropbox ve G Suite kullanıcılarını her iki platforma da tek bir merkezi konsoldan erişilebilmeyi ve dünyaya bir adım daha yaklaştırmayı amaçlayarak Google Cloud ile bir ortaklık duyurdu. Dropbox, kullanıcıların Dropbox’ı Google’ın verimlilik ve işbirliği araçları ile daha etkili bir şekilde kullanmalarına yardımcı olacak bir dizi entegrasyonu yakında devreye sokmaya başlayacak. Bu atılımlar, Dropbox’un iş için birleşik bir düzen sunma girişimi olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılar, gelecek haftalarda ve aylarda yeni hizmetleri kullanabilecekler.

Dropbox kullanıcıları, direkt olarak yeni Google Docs, Sheets ve Slides dosyaları açabilir, görüntüleyebilir, düzenleyebilir, kaydedebilir ve Dropbox’tan direkt olarak paylaşabilir. Dropbox içinde çalışan bir kullanıcı, Google Docs, Sheets veya Slide dosyasını kendi Dropbox’ına kaydedebilir.

Dropbox Business yöneticileri, güncellemeden sonra Dropbox’ta bulunan Google Docs, Sheets ve Slides içeriklerini yönetebilecek. Gmail ve Google Hangouts Chat yazılımları için yerel Dropbox entegrasyonları inşa ediliyor. Bu sayede kullanıcılar, direkt olarak Dropbox hesaplarındaki bir dosyayı Gmail’den veya Google Hangouts’tan gönderebilecekler. Buna ek olarak, Gmail eklentisi, kullanıcıların bağlantılı dosyalar için oluşturma, değiştirme ve son erişim tarihlerini görüntülemelerine de izin verecek. Benzer şekilde, Hangouts ile kurulan entegrasyon, kullanıcılara Dropbox dosyalarını doğrudan sohbetten önizleme olanağı sunacak.