Disney Netflix e rakip oluyor

Disney, Netflix’e Rakip Olacak!

Disney ile Netflix arasında internet yayıncılığının henüz bugünkü kadar revaçta olmadığı bir dönemde, 2012 yılında başlayan kârlı ilişki 2019’da sona eriyor: Netflix ile işbirliğini sonlandırma kararı alan Disney’in açıklamasına göre marka tıpkı Netflix gibi kendi internet yayını hizmetini piyasaya sürecek.

Disney CEO’su Roger Iger, klasik Disney ve Pixar filmlerinin 2019’da Netflix’den kaldırılarak markanın kendi yayınına taşınacağının haberini verdi. Fakat Disney, Marvel ve Star Wars filmlerinin lisanslarını Netflix gibi şirketlere vermeye devam edebilir.

Konuyla ilgili konuşan bir Netflix sözcüsü şu açıklamada bulundu: “ABD’de ikamet eden Netflix üyeleri Disney filmlerine 2019 senesinin sonuna kadar erişebilecek. Walt Disney ile birçok yönde işbirliğimiz devam edecek, hâlâ süren Marvel TV de bunlardan bir tanesi.”

Kendi orijinal içerikleri üzerinde çalışmakla bir hayli meşgul olan Netflix, yakın zamanda Millarworld çizgi romanının haklarını aldığını duyurmuştu. Aynı zamanda orijinal animelerini çeşitlendiren Netflix, Ghost in the Shell için yaptığı gibi film stüdyolarıyla da işbirliğine gidiyor.

 

Leave a comment