DHgate

Çinli E-ticaret Sitesi DHGate.com, Türkiye’ye Ofis Açtı

Çin’in popüler e-ticaret sitelerinden DHGate.com, Türkiye’ye ofis açtı. İstanbul’a açılan ofis, Macaristan ve ABD’den sonra firmanın yurt dışındaki en büyük ofisi olma özelliği taşıyor.

İstanbul Şişli’ye açılan 500 metrekare büyüklüğündeki ofiste Türk müşteriler için ürünler sergilenecek. Müşteri satın almak istediği ürünü burada görme fırsatına sahip olacak. Aynı üründen çok sayıda sipariş verecek müşteriler için büyük kolaylık sağlayacak. İnternet sitesinde 40 milyonun üzerinde ürün var. İlk etapta bin 200 kadar ürünün İstanbul ofisinde sergilenmesi planlanıyor.

DHGate Türkiye Genel Müdürü Hou Yibing, yeni ve canlı pazara girmek amacıyla Türkiye’yi seçtiklerini belirtti. Kaliteli ve patentli ürünlerin satışını yapacaklarını ifade eden Hou Yibing, “Türklerin gözünde Çin malı ürün deyince kalitesiz ve ucuz ürün akla geliyor. Ama sitemizdeki ürünlerin fiyatları o kadar düşük değil ama kaliteli. Biz bu sitede kaliteli ve patentli ürünleri buraya getirmeyi amaçlıyoruz. Bir güvenlik sistemimiz var. Sitemizde dükkân açan fabrikaların hepsini inceledik” ifadelerini kullandı.