Bitcoin Yeni Haberleri Güncel

Bitcoin, 10 Bin Dolar Seviyesini Yeniden Geçti

Şubat ayına kötü bir başlangıç yapan Bitcoin, 24 saat gibi bir süre içinde yüzde 9 oranında değer kazanarak 10 bin doların üstüne çıkmayı başardı. Sanal para, yazının yazıldığı dakikalar itibarıyla 10 bin 100 dolar seviyesinden işlem görüyor. Litecoin, IOTA ve Ripple de değerlenen dijital paralar olarak göze çarpıyor.

Dijital para birimlerini yeniden ayağa kaldıran haberlerin ilki Güney Kore’den geldi. Ocak ortasında ve şubat ayının başında yaşanan düşüşte de Güney Kore’nin kripto paraları yasaklayacağı iddiası önemli rol oynamıştı. Güney Kore hükümeti adına Hong Nam-ki tarafından yapılan açıklamada ülkede kripto para ticaretinin yasaklanması gibi bir planın olmadığı belirtildi. Hong, sanal paraların ticaretini daha şeffaf hâle getirmeyi istediklerinin altını çizdi.

Ripple cephesinden gelen haberler de tüm sanal para birimlerine bir doping etkisi yapmış gibi görünüyor. Ripple hem Suudi Arabistan Merkez Bankası hem de Western Union ile Ripple ile yapılacak ödemelerin desteklenmesi için anlaşmaya vardı.