Basecamp Nasıl Kullanılır

Basecamp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Proje yönetim araçları içinde beklide en fazla tercih edilen araçlardan biri Basecamp’den bahsedeceğiz. Basecamp bir projeyi birden fazla kişiyle yönetirken hem takibini, hem o kişilerle olan iletişimi yönetmeyi sağlayan bir araçtır. Özellikle basit kullanımıyla ön plana çıkmış bu araç sayesinde projelerinizi hem web, hem de mobil cihazınız üzerinden yönetebilirsiniz. Basecamp sayesinde yeni proje oluşturabilir, ekip arkadaşları atayabilir, görev ve görev tarihleri verebilir, kolaylıkla ekip üyeleriyle araç üzerinden mesajlaşabilir ve projeden her yerden haberdar olma şansınız olabilir.

Basecamp nasıl kullanılır?

Basecamp dağınık bir çalışma ortamında düzenli bir ortama sizi taşır bir projeyi, projenin bir modülünün yapılacaklar listesi, bu yapılacak olanları kimin yapacağı vb. bütün süreçler tek çatı altında toplanır. Aşağıda basecamp ana ekranından bir görüntüyü inceleyebilirsiniz. Şirket iletişimini daha çok güçlendirmek için ekiplerin düzgün ve daha net çalışabilmesi için ayrılmış alanlar mevcut. Ayrıca projelerde burada listeleniyor. Burada yeni projede ekleyebilir mevcut bir projenin içine girip detayları da görebilirsiniz.

Basecamp 1

Mevcut bir projenin içine girdim. Aşağıda bir projenin içine girdiğinizde karşınıza gelen kırılımları görebilirsiniz.

Basecamp 2

To-dos yapılacaklar listesine tıkladım. Bu kısımda yapılacaklar listesini işin kimde olduğunu yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Basecamp 3

Piyasada birçok proje yönetim aracı bulunuyor. Bunlardan biri olan Basecamp, gerçekten çok karmaşık işleri kullanım kolaylığı ile çok basit bir yapıya indirgiyor. Gerçekten birden fazla kişiyle yönettiğiniz bir proje süreciniz varsa denemenizi tavsiye ederim.

 

 

Leave a comment