Amazon’un Türkiye Pazarına Girişi Ertelendi!

Amazon Türkiye pazarına girmek için uzun süredir hazırlık yapıyordu. Maalesef, bu günlerde Amazon’un resmi olarak Türkiye’de hizmete başladığını duymayı beklerken, e-ticaret devinin bunu ertelediği açıklandı. Amazon Türkiye için erteleme kararının sebeplerden birisi de ülkemizde iPhone telefonların kırılması oldu.

Hürriyet yazarı Jale Özgentürk, köşe yazısında şirketin Türkiye ile ABD arasında yaşanan krizden endişe duyduğu için bu kararı aldığını ifade etti. Türkiye için büyük markalar ile anlaşmalarını tamamlayan ve İstanbul Levent’te ofisini açan Amazon’un bayram sonrasında resmi faaliyetlerine başlaması bekleniyordu.

Hatta, 28 Ağustos tarihinin belirlendiğini belirten Özgentürk’ün gerekçeleri ise oldukça ücüzü. Zira, Amazon’da ” iPhone’ların balyozla kırıldığı bir dönemde Türkiye’ye girmek doğru değil ” düşüncesinin hakim olduğu belirtiliyor.

Amerikan markalarına karşı toplumdaki tepkilerin arttığı bir dönemde Türkiye’ye girmenin doğru olmayacağını düşünen Amazon’un, resmi olarak faaliyetlere başlamak için Eylül sonu veya Ekim’e kadar bekleme kararı aldığı belirtiliyor.