AdColony, Gold Standard 1.0 Sertifikasyonunu Kazandı

AdColony, Interactive Advertising Bureau (IAB) İngiltere tarafından Gold Standard 1.0 sertifikasyonunu kazandı. Reklam güvenliğine büyük önem veren AdColony bu onayı alan ilk bağımsız şirketlerden oldu.

IAB tarafından hazırlanan Gold Standart ödülü ve sertifikasyonu, şirketleri farklı faktörlerde değerlendiriyor. Dijital reklamcılık standartlarını yükseltmeyi ve reklam verenler için güvenli bir ortam yaratmayı hedefleyen bu standart, üç ana faktörü değerlendiriyor. Reklam Sahteciliği (ad fraud), Marka Güvenliği (brand safety) ve Reklam Engelleme (ad blocking).

30’dan fazla ülkeyi Adcolony Türkiye ofisinden yöneten, Adcolony EMEA Başkanı Volkan Biçer  konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Son zamanlarda reklam verenler yapılan reklam harcamalarının güvenliği konusunda büyük bir endişe taşıyor. Gerek reklam engelleyiciler, gerek yalan tıklanmalar ve reklamların görüntülenmemesi sorunu sektörü bulandıran konular. Bunun için IAB gibi çok güvenilir bir kurumdan Gold Standart sertifikası almak hem de bu sertifikayı tüm dünyada alan ilk şirketlerden olmak bizim için gurur verici.” dedi

Gold Standart sertifikasını kazanabilmek için şirketlerin belirli kriterlere uymaları gerekiyor. Değerlendirmeler, dijital endüstride söz sahibi reklam ağı, teknoloji şirketi ve yayıncılardan oluşan IAB Gold Standard Grup tarafından yapılıyor.

Yapılan reklam yayınlarının karşılığını reklam verenlere en iyi şekilde sağlamak için çalışan AdColony reklam sahteciliği, hatalı tıklanmalar, görüntülenebilirlik ve marka güvenliği  gibi konularda bir hayli hassas. IAB Gold Sertifikasına ek olarak MOAT, IAS, DoubleVerify gibi bağımsız ölçümleme şirketleri ile partnerlik yaparken, Trustwothy Accountability Group (TAG) ve Coalition for Better Ads organizasyonları tarafından da onaylanıyor.