LinkedIn Nedir Nasıl Kullanılır

2017 LinkedIn Yetenek Ödülleri Sahiplerini Buldu

Türkiye’de ilk kez düzenlenen LinkedIn Yetenek Ödülleri dün Çırağan Kempinski’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. En iyi yetenekleri bulmak, kazanmak ve bünyesinde tutmak için LinkedIn Yetenek Çözümlerini kullanan Türkiye’deki 250’den fazla organizasyonun performansını inceleyen LinkedIn’in Insights Ekibi, bireysel ve kurumsal kategoride ödüle layık görülen şirketleri belirledi. Ödüller bireysel kategoride “En Sosyal İşe Alım Uzmanı” ve “En Sosyal Yönetici”, kurumsal olarak da “En Başarılı İşe Alım Ekibi”, “En İyi İşveren Marka” ve “LinkedIn Yükselen Yıldız” branşlarında verildi.

Bu yıl ilk kez Türkiye’de düzenlenen LinkedIn Yetenek Ödülleri iş dünyasında da heyecanla ve ilgiyle karşılandı. Pek çok önemli isme ev sahipliği yapan ödül töreninde konuşan LinkedIn İş Başkanı Banu Baykal, “Kuruluşların gerçekten mükemmel olabilmesi için, en iyi yeteneği seçip kullanmaları gerekir. LinkedIn’in yetenek çözümlerinin, şirketlere, mükemmel adaya ulaşabilmeleri için doğru araçlarla, doğru zamanda, doğru fırsatları sağladığını görmekten gurur duyuyoruz. Bu yıl açılışını yaptığımız LinkedIn Türkiye Yetenek Ödülleri, kazanan şirketlerin yeteneklerini elde etmede ve elinde bulundurmada aldığı çabaların, stratejilerin ve yenilikçi girişimlerin bir kutlaması. Kazananlarımızı elde ettikleri bu büyük başarı için tebrik ediyor ve başarılarının devamı için en iyi dileklerimizi sunuyoruz” dedi.

 

LinkedIn’in Türkiye’de 6 milyondan fazla üyesi bulunuyor. Türkiye’de LinkedIn üyelerinin en yoğun olarak çalıştığı sektörler arasında operasyon, IT, satış ve mühendislik yer alıyor. Şu an LinkedIn’deki Türkiye merkezli aktif iş ilanı sayısı ise 7 bin.

2017 LinkedIN Yetenek Ödülleri Kazananları:

BİREYSEL KATEGORİ

En Sosyal İşe Alım Uzmanı

Numan Kaçar -Trendyol
G. Başak Samancı – Sütaş
Aysu Gürler – Organik Kimya
Serda Saday Okumuş – Socar Türkiye
Aslıhan Karahan Arun – Bimsa

En Sosyal Yönetici

Yavuz Elkin – Denizbank İK ve Deniz Akademi Grubu Genel Müdür Yardımcısı

KURUMSAL KATEGORİ

En Başarılı İşe Alım Ekibi

Metglobal

En İyi İşveren Marka

Çalışanları 350 kişiden fazla olan şirketler

LC Waikiki

Çalışanları 350 kişiden az olan şirketler

Emaar Turkey

LinkedIn Yükselen Yıldız

GAMA Holding A.Ş.