facebook sosyal medya yönetimi

10 Adımda Facebook Yerel Sayfanızı Geliştirin

Facebook yerel işletme sayfanız varsa, sayfanın nasıl hızlı şekilde büyütülüp, takipçilerle nasıl daha etkili iletişime geçilebileceğini 10 adımda sıraladık.

Paylaşımda Yerel Resimler ve Videolar Kullanın

Yerel işletmenizin bulunduğu yerdeki toplumun yaşayış biçimini, neleri daha çok sevdiğini nelere tutkuyla bağlı olduklarını o bölgeye ait olan bazı kültürel hareketleri sayfanızda resim ve video olarak yansıtın. Bu durum müşteri bağlılığını ve sayfayı takip etme isteğini artırır.

Müşterilerle Resimler

Yerel işletmenizi ziyaret etmiş müşterileriniz fotoğrafını çekip, onlardan izin alıp paylaşmak, işletme sayfanızın müşterilerle hızlı bir şekilde büyümesini sağlar.

Yerel İşletme Çalışan ve Ürün Resimleri

İşletmenizde yapılan işin arka planda nasıl işlediğini ve yapıldığını görmek müşterileri mutlu eder. Onlardan saklayacak bir şeyiniz olmadığı havası katar. Aynı şekilde çalışan resimleri de şu şekilde yarar sağlar bir işi yapan usta bir kişiniz varsa onun yaptıklarını video, resim gibi içeriklerle yansıtabiliriz.

Diğer Yerel İşletmelerle İşbirliği

Yerel bölgeye bağlı topluluğu büyütmenin bir başka yolu diğer yerel sayfalardan geçer. Diğer yerel işletmelerle etkileşimde kalmak takipçiyi geliştirmek ve mevcut takipçilerde iyi bir etki yaratır. İçeriklerinizde onları etiketlemek, onların mesajlarını paylaşmak, paylaşımlarına yorum eklemek ilgi çekici bir davranıştır.

Kullanıcı Puanları ve Yorumlarını Kullanın

Facebook’ta bir yerel işletme sayfası açtıysanız, kategorisini ve fiziksel adresini net olarak girdikten sonra, yorumlamayı ve puanlamayı kesinlikle açık tutun. Yorumlar, öneriler ve puanlar yerel işletmenize yeni gelecek kullanıcılar için en önemli belirleyicilerden olacaktır. Tabiki bu yorumlar ve öneriler hep olumlu olmak zorunda değildir. Olumsuzlara da hazırlıklı olup ona göre önlemler alınmalıdır.

Yerele Odaklanmış Mail Toplama Post Kampanyaları Düzenleyin

Yerel işletmeler bu platformlardan pek mail liste toplamaya odaklanmazlar. Elinizde bir yerel e-mail listesi bulunuyorsa düzenleyeceğiniz kampanya ve promosyonlarda ek bir kanal elinizde bulunur.

Yerel Bilinirlik Reklamları Oluşturun

Bu reklam modeli size Facebook’ta işletmenizin yakınındaki kişilere erişmenizi sağlar. Yerel sayfanızı büyütmek için iyi bir yöntemdir.

Yerel Gruplara Dahil Olun

Yerel grupları arama sayesinde bulabiliriz. Grubun kurallarına bakarak aksiyon almaya başlarız. İçerik yayınlayabilir, tartışmalara dahil olabilir. Kendi alanınızla ve sektörünüzdeki konularla alakalı bilgi birikiminizi kanıtlayın.

Takipçilere Özel Teklifler

Yerel veya bulunduğunuz bölgenin kültürüne, tarihine dayalı ödüllü sorular sorarak. Doğru cevabı veren takipçileri ödül verin. Ödülü kazanan kullanıcıları açıklamayı unutmayın, katıldıkları için teşekkür edin.

Yaptığınız İşi Yansıtan İnsanları Güldürecek Espirili İçerikler

İnsanlar eğlenceli, onların yüzünü gülümseten içerikleri severler ve paylaşırlar. Onlara yaptığınız işi eğlenceli dille hikayeler de katarak anlatmayı deneyin. Bu sayede daha takip edilir bir sayfa haline gelinebilir.