Twitter’a Yer İmleri Özelliği Geldi!

Twitter, 280 karaktere geçişi tamamlamasının ardından kullanıcıların istekleri doğrultusunda kendisini geliştirmeye yer imleri özelliği ile devam ediyor.

Yer imleri özelliğinin, Twitter kullanım alışkanlıklarını değiştireceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira, karşılaştığı tweet’e daha sonra tekrar bakmak isteyen kullanıcıların büyük bir bölümü şu anda beğen tuşunu kullanıyor.

Bu sayede beğeniler listesine eklenen tweet, tekrar kolayca bulunabiliyor. Ancak, bu durum özellikle makale ve siyasi görüş gibi önemli yazıların, okunmadan beğenilmesine neden olarak kullanıcıları rahatsız edebiliyor.

Bu soruna çözüm aradığı bilinen Twitter‘ın, Bookmarks veya ülkemizde bilinen adıyla Yer İmleri özelliğini test etmeye başladığı duyuruldu. Böylece kullanıcıların tweet kaydetmek için onu beğenmesine gerek kalmıyor.

Şirketin ürün müdürü Keith Coleman, Ekim ayının ilk günlerinde yaptığı bir açıklama ile yer imi işaretlerinin kullanıcılar tarafından en çok talep edilen özelliklerden birisi olduğunu dile getirmişti.

Yer imleri özelliğinin Twitter kullanıcıları ile ne zaman buluşacağı ve farklı bir isim ile lanse edilip edilmeyeceği ise, şu anda bilinmezliğini koruyor.

Leave a comment