Instagram hikaye stories reklamları geldi

Instagram Hikayelerini WhatsApp’ta Paylaşmayı Sağlayan Bir Özellik Test Ediyor!

Facebook, Snapchat’in ‘bir gün sonra kaybolan fotoğraf’ özelliğini Hikayeler olarak Instagram’a getirdiğinde başka bir platformun ana özelliğini kopyaladığı için çok fazla eleştirilmiş olsa da yakın zaman içinde Instagram Hikayeler, günlük 300 milyon kullanıcıya ulaşarak aktif kullanıcı sayısında Snapchat’i geride bırakmayı başardı.

Facebook Hikayeler hala Facebook’un beklediği ilgiyi görmemiş olsa da getirilen bu iki özellik, Facebook Hikayeler’in istatistiklerini yukarı çıkarmasına yardımcı oldu. Fakat şirketin üstesinden gelmesi gereken bir konu daha var. WhatsApp Hikayeler neredeyse hiçbir kullanıcı tarafından kullanılmıyor ve bu durum değişecek gibi de görünmüyor. WhatsApp Hikayeler’i canlandırmak adına bu sözünü birazcık esnetecekmiş gibi duruyor. Zira kendileri, şu anda Instagram hikayelerimizi WhatsApp’ta paylaşacağımız bir özelliği test etmeye başladı.

Eğer özellik tüm kullanıcılara sunulursa bir kullanıcının hikayelerini hem Instagram, hem Facebook hem de WhatsApp’ta görebileceğiz. Bu oldukça can sıkıcı bir durum ve Facebook da bunun farkında. Şirket, bir platformda görüntülenen hikayenin diğer platformlarda gözükmemesini sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor.

Leave a comment