Instagram Canlı Yayınlarına Yenilik!

Instagram, geçtiğimiz yıl kullanıcılar ile buluşturduğu canlı yayın özelliğini daha işlevsel bir hale getirebilmek için her geçen gün farklı yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz ay canlı yayına arkadaş davet etme özelliğini aktif ederek yeni bir dönemin kapılarını aralayan Instagram, bu kez kullanıcıların başklarının yayınlarına katılmasını kolaylaştıracak bir yenilik duyurdu.

Canlı yayınlara başkalarının dahil edilebiliyor olması büyük beğeni toplarken katılımcılar arasında tercih yapmak, yayıncıları oldukça zorluyor. Bu konuda kullanıcıların taleplerini değerlendiren yetkililer, yayına katılmak isteyenler için ”  İstek ” butonunun duyurusunu gerçekleştirdi.

Instagram Canlı Yayına Davet

Böylece artık yayına katılmak isteyen kullanıcıların ”  Beni yayına alır mısın? “ tarzında mesajlar artmasına gerek kalmıyor. Canlı yayına dahil olmak isteyen kişiler, yayıncıya kolayca istek gönderebiliyorlar.

Yayıncıların kullanıcılarından gelen taleplere cevap vermek için yorumlar bölümünde yer alan isteğe tıklayarak, kullanıcıyı canlı yayına dahil etmek veya isteği reddetmek arasında bir seçim yapması yeterli.

Leave a comment