Performics raporda lider konumda

Forrester Wave’in Son Raporunda Performics Lider Arama Motoru Ajansı!

Publicis Medya ajanslarından lider performans pazarlaması ajansı Performics, hizmet değeri ve strateji kategorilerinde aldığı en yüksek puanlarla The Forrester Wave: Search Marketing Agencies, Q4 2017 raporunda lider olarak yer aldı. Forrester raporu 12 ajansı 25 kritere göre değerlendirdi.

Forrester raporuna göre, “Performics’in kusursuz paid search hizmetleri ve müşterilerinin büyüme hedeflerinde öncü rol oynayan vizyonları, diğer ajanslar arasından sıçramasına yardımcı oldu.” Hizmet Değeri kategorisinde en üst sıralamaya yerleşen Performics, ayrıca Arama Motoru Reklamcılığı kriterinde en yüksek skoru alanlar arasında yer aldı. Buna ek olarak arama stratejisi, açılış sayfası optimizasyonu ve arama kanalı deneyimi alt kategorilerinde 5 üzerinden tam puan aldı. Bu kategorilerde ajanslar, geleneksel (ör. Google) ve geleneksel olmayan (ör. Amazon, Pinterest) arama motorları için anahtar kelime hedefli reklam satın alma deneyimlerine göre değerlendirildiler.

Performics Global Marka Başkanı David Gould, “Amazon gibi doğrudan ticaret pazarlarının yükselişi, müşterilerimizin‘arama’ kampanyalarını daha etkin hale getirmemiz için yeni teknolojiler yaratmamıza ve iş yapış biçimimizi geliştirmemize ilham veriyor. Yalnızca geleneksel aramada değil, aynı zamanda tüketici davranışlarının ifade edildiği tüm platformlarda güçlü performansa olan hedef odaklı yaklaşımımızın, Search Wave raporunda lider isim olarak seçilmemizin kanıtı olduğuna inanıyoruz.”

Ayrıca Performics, Hizmet Ağı kategorisinde en yüksek ikinci puanı aldı. 57 ülkede varlık gösteren Performics’in küresel ağı, çok uluslu müşteriler için markaya özel hizmet modelleri geliştirmeyi sağlıyor. Genel olarak, Forrester, “Amazon, Pinterest, Trivago ve buna benzer pazarlarda arama pazarlaması tanımını genişletmek isteyen markaların geniş ve güçlü bir küresel ağa sahip bir iş ortağına ihtiyacı var, bu iş ortağı kesinlikle Performics olacaktır.

Leave a comment